KONAKLAMA

Image

Bodrum Mio Mare

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde, Sağlık, Ulaştırma, İç İşleri ve Dış İşleri Bakanlıklarının katkıları ve tüm sektör paydaşların iş birliğiyle hazırlanan pandemi süresince uygulanacak Covid-19 ve hijyen uygulamaları ile Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan genelge kapsamında , almış olduğumuz bir dizi önlem ve uygulamalarımız hakkında siz değerli misafirlerimizi bilgilendirmek ve 14 Haziran 2020 tarihi itibarı ile otelimizde ağırlamaya hazır olduğumuzu bildirmek isteriz.

 

Tüm çalışanlarımızın ve misafirlerimizin sağlığı ve güvenliği için yapmış olduğumuz uygulamalar ve almış olduğumuz önlemlere ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 

 COVİT-19 UYGULAMALARI

 

1.       Resepsiyon ve lobi alanları başta olmak üzere tüm kapalı-açık alanlara sosyal mesafeyi koruma amacı ile işaretlemeler yapılmıştır.

2.       Resepsiyon bölgesi ve ortak kullanım alanlarında alkol bazlı dezenfektanı, koruyucu ekipman bulundurulmaktadır. Misafirlerimize, resepsiyonda ve ortak alanlarda Covid-19 ile hijyen konusunda alınan önlemler ve uygulamalar ile misafirlerimizin uyacakları kurallar hakkında bilgilendirmeler yapılmaktadır.

3.        Havuz ve plaj alanlarına sosyal mesafe çizgileri çekilmiş, şezlong ve soyunma giyinme dolapları sosyal mesafe kuralına göre düzenlemesi yapılmıştır.Ortak kullanım alanlarına uyarıcı ve bilgilendirici levhalar asılmıştır.

4.       Havuz suyundaki klor seviyesi düzenli ölçülmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Eğitimli personel kontrolünde havuzların kullanımı sırasında gerekli sosyal mesafe kurallarına uyulması hakkında bilgilendirmeler ve kontroller sağlanacaktır

5.       Otel bünyesindeki tüm departman ve birimler için süreçlerini etkiler hijyen uygulamalarını kapsar prosedürlere ilişkin protokoller doğrultusunda eğitimler verilmiştir.

6.       Personele koruyucu kıyafet ve ekipman olarak maske, eldiven, siperlik ve önlük alınarak departman amirlerine nasıl kullanacakları ve takipleri konusun da gerekli bilgi ve öneriler eğitimi verildi

7.       Çalışanların ve misafirlerin tesise giriş ve çıkışlarında vücut ısısı ölçümleri kontrol edilerek kayıt altına alınmaktadır aynı zaman da Misafirlerimiz yönelik ateş ölçerlerle vücut sıcaklığı kontrolleri yapılmaktadır.

8.       Personel ve Misafir ortak alanlarına uyarıcı ve bilgilendirici afişler asılmıştır.

9.       Resepsiyon işlemleri sırasında ve kapalı alanlarda Güvenli Sosyal Mesafe düzenlemesi için işaretlemeler yapılarak önlemler alınmıştır.

10.   Restoranda bulunan Masalar arası en az 1,5 metre mesafe bırakılarak hazır hale getirilmiştir.

11.   Yiyeceklerle temas kurulmaması adına açık büfede bulunan yiyecekler önlemler dahilinde cam siperlik kullanılarak  hijyen eğitimli ve sertifikalı personel tarafından misafirlerimize servis edilecektir.

12.   Yeme ve içme alanlarında servis ekipmanları düzenli olarak temizlenmekte ve dezenfekte edilmektedir. Ortak kullanımda olan çay/kahve makinesi, sebil, içecek makinesi ve benzeri cihazların kullanımı hijyen uygulamaları ve önlemleri sebebi ile görevli aracılığı ile yapılarak , misafirlerimize servis edilecektir.

13.   Açık Havuz ve plaj çevresinde tuvaletler, duş ve soyunma kabinleri için öngörülen temizlik ve dezenfeksiyon faaliyetleri periyodik olarak yapılmakta ve kayıt altına alınmaktadır. Şezlongların arası sosyal mesafe kurallarına uygun ölçüde düzenlenmiştir.

14.   Müşteri odalarında elle temas edilen yüzeyler, tv – klima kumandaları kapı – pencere kolları gibi yüzeyler misafir konaklaması sona erdiğinde dezenfekte özelliği olan ürünlerle temizlenmektedir.

15.   İşletme genelinde COVİD-19 ve hijyen kurallarını /uygulamalarını kapsayan protokoller hazırlanmış, acil durum müdahale planı , sosyal mesafe planları oluşturulmuştur.